یک کارشناس با نام Ming-Chi Kuo ادعا می‌کند که شرکت اپل، دوربین سلفی آیفون 17 را از 12MP/5P به 24M/6P برای سال 2025 ارتقا خواهد داد و همچنین این کمپانی در حال برنامه‌ریزی برای بهبود دوربین‌های آیفون 16 است.

شایعات پیشین در مورد آیفون 17 به این موضوع اشاره می‌کردند که چگونه مدل‌های Pro این دستگاه ممکن است اولین مدل‌های اپل باشند که از پردازنده‌های 2 نانومتری استفاده می‌کنند و همچنان ممکن است مودم 5G خود اپل را دریافت نکنند. با این حال همانند هر نسل جدید آیفون، بدون شک بهبودهایی در دوربین آیفون وجود خواهد داشت و مینگ-چی کو بر این باور است که اولین آپدیت مربوط به دوربین‌ها خواهد بود.

او در یک پست وبلاگی با عنوان تولیدکننده لنز نوشت: 

دوربین جلوی آیفون 17 به لنزهای 24MP/6P (در مقابل لنزهای 12MP/5P آیفون 15 و 16) ارتقا خواهد یافت که کیفیت تصویر را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد. برند Genius تولید کننده اصلی لنز برای دوربین‌های جلوی آیفون است.

کو همچنین گزارش می‌دهد که پیشرفت Genius در لنز پریسکوپ آیفون 16 پرو بسیار چشمگیر بوده است. به نظر می‌رسد که این موضوع از شایعاتی مبنی بر بزرگتر شدن آیفون 16 پرو نسبت به نسل‌های پیشین خود پشتیبانی می‌کند، به ویژه که می‌تواند لنز جدید را در خود جای دهد.

با فرض اینکه اپل بعید است آیفون را با اضافه کردن حاشیه‌های وسیع‌تر بزرگ‌تر کند، کو انتظار دارد که مدل‌های پرو 2024 صفحه نمایش بزرگ‌تری داشته باشند. او پیش‌بینی می‌کند:

«اپل از تقاضای تعویض برای دو مدل آیفون 16 پرو و پرومکس با صفحه نمایش بزرگ‌تر سود می‌برد و در مقایسه با سری آیفون 15 پرو، فروش را پنج تا ده درصد افزایش می‌دهد».

او ادامه می‌دهد: 

«دوربین بسیار بزرگ سری آیفون 16 پرو به 48 مگاپیکسل در مقایسه با آیفون 15 پرو که 12 مگاپیکسل است، ارتقا خواهد یافت». 

مشخصات خروجی مورد انتظار 12 مگاپیکسل است که کیفیت تصویر را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد.

مینگ چی کو، منبع قابل اعتمادی است که کمابیش از محصولات آینده اپل اخبار درستی ارائه کرده. در سال‌های اخیر او تمایل داشت که مرز بین اطلاعات دریافتی و پیش‌بینی‌های خود بر اساس تجربه را از بین ببرد اما او می‌گوید که این جزئیات در مورد لنز دوربین آیفون در آینده، بر اساس نظرسنجی از شرکت‌های تأمین اپل بوده است.

همچنین به طور جداگانه، شایعه شده است که همه مدل‌های آیفون 17 از فناوری صفحه نمایش همیشه روشن که در حال حاضر برای مدل‌های Pro در نظر گرفته شده است، بهره خواهند برد.

همچنین بخوانید: کاربرد دکمه اضافی ایفون ۱۶ چیست