اپل سالهاست که در گوشی‌های محصولات ایفون خود آپشن ضدآب بودن یا نفوذ ناپذیری در برابر آب را افزوده می‌کند. با این حال، یک رویداد در آمریکا نشان از آن دارد که یک آیفون 12 به مدت سه ماه زیر آب مانده است و پس از بیرون آوردن از آب همچنان سالم کار می کند. این گوشی تلفن همراه به داخل رودخانه افتاده و پس از سه ماه، پوشیده از خز و گل و لای بیرون آورده شده و جالب اینجاست که این گوشی بعد از درآمدن از آب به خوبی کار می‌کند.

چگونه آیفون ۱۲ پس از ۳ ماه زیر آب ماندن هنوز سالم است؟

طی یک رویداد شگفت آور، یک آیفون ۱۲ در ایالت کالیفرنیا آمریکا پیدا شد که یک کارگر آب و فاضلاب در حال کار در رودخانه استانیسلاوس بود و متوجه یک آیفون ۱۲ پوشیده از خزه در میان تخته سنگ‌ها شد. روشن شدن این دستگاه پس از تمیز کردن جلبک از روی آن، باعث شگفتی همه شده است.

لی (Lee) که آیفون 12 را پیدا کرده، می‌گوید: «باورم نمی‌شد بعد از مدت‌ها که در رودخانه سپری کرده، روشن شود». به گفته کارمندی که پس از باز کردن گوشی، عکس‌ها و فیلم های موجود در حافظه را بررسی کرده، سه ماه از گم شدن این آیفون می‌گذشته است.

‌او همچنین گفت که آخرین فایل روی این دستگاه، عکسی است که در 4 سپتامبر در ساحل رودخانه استانیسلاوس گرفته شده است. گمان‌های اولیه این است که گوشی به هنگام عکس گرفتن از دست صاحبش رها شده و به رودخانه افتاده است.

این حقیقت که آیفون 12 به مدت سه ماه زیر آب بوده و سپس کار کرده است، کنجکاوی همه را برانگیخت. کمپانی اپل می‌گوید گوشی‌های هوشمندش تنها تا عمق حداکثر 6 متری تا نیم ساعت مقاوم هستند. اما به نظر نمی‌رسد که این محدودیت‌ها برای آیفونی که در  رودخانه‌ پیدا شده، درست باشد.

‌لی اظهار داشت که صفحه نمایش لمسی گوشی به خوبی کار می‌کند و این دستگاه هیچ آسیبی ندیده است. از سوی دیگر مالک گوشی هنوز مشخص نشده است. لی قصد دارد آیفون پیدا شده را با تماس با مخاطبین دستگاه، به صاحب اصلی خود بازگرداند.