آیفون SE همواره یکی از پرفروش ترین محصولات اپل بوده است که بصورت نسل به نسل بروزرسانی شده و می‌توان آنرا کم هزینه ترین گوشی اپل دانست، نسل چهارم این آیفون قرار است سال ۲۰۲۵ به بازار روانه شود. از همین رو گمانه‌زنی هایی درباره طراحی آن پخش می‌شود‌.

در گزارشی که یک کاربر شناخته شده در پیشگویی درباره محصولات جدید آیفون در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده است مشاهده می‌شود که آیفون SE جدید مشابه آیفون ۱۶ خواهد بود، با داشتن جزیره پویا یا Dynamic Island (که منظور از آن همان نوار بالای صفحه جلو گوشی است که دوربین و سنسور فیس آیدی در آن کار شده) و با تفاوت کوچک چ، دوربین پشتی تک لنزی!

بر اساس گفته های این کاربر آیفون اس ای نسل چهارم قرار نیست شبیه آیفون ۱۴ باشد بلکه مشابه آیفون ۱۶ و با اندازه آیفون XR یعنی کمی کوچکتر از آیفون ۱۶ خواهد بود، دوربین پشتی این گوشی تک لنزی بوده و طراحی آن ویژه خودش خواهد بود.

اپل سالهاست که دیگر گوشی با دوربین پشتی تک لنز تولید نمی‌کند، بجز آیفون اس ای که بر اساس این گزارش، اپل دست کم در تولید این سری آیفون ها این روند را ادامه خواهد داد.

همچنین بخوانید: آیفون ۱۶ با رم ۸ گیگابایت معرفی می شود

گمانه‌زنی ها درباره آیفون ۱۶ نیز نشان از آن دارد که قرار است بدنه آن بسیار مشابه آیفون ۱۵ باشد، یعنی نسبت به آیفون ۱۳ و ۱۴ که لبه های تیز داشتند آیفون ۱۶ مشابه آیفون ۱۵ خواهد بود که لبه های گرد تر دارد و مشابه آیفون ۱۱ و مدل های پایین‌تر لبه های آن گرد است.