اطلاعاتی که تاکنون از این مدل دستگاه فاش شده و به بیرون از اپل درز کرده به شرح زیر است:

صفحه نمایش بزرگتر و کم‌مصرف تر

آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرومکس با صفحه نمایش های به ترتیب ۶.۳ اینچی و ۶.۹ اینچی ارائه می‌شوند. همچنین نسبت تصویر نیز از نظر اندازه بالا به پایین بیشتر خواهد شد. ناگفته نماند که آخرین مدل های عرضه شده آیفون ۱۵ یعنی ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس به ترتیب از صفحه نمایش هایی با اندازه ۶.۱ و ۶.۷ اینچی برخوردارند.

همچنین گفته می‌شود قرار است صفحه نمایش این سری از آیفون توسط شرکت سامسونگ تولید شود و با کاهش مصرف شارژ نیز همراه خواهد بود.

رنگ های جدید، طلایی و خاکستری

در گزارشی که به تازگی منتشر شده است و یک فاش کننده اطلاعات محصولات اپل به نام ماجین بو (Majin Bu) آنرا پخش کرده است، آیفون ۱۶ دارای چند رنگ اضافی خواهد بود که از میان انها به زرد یا طلایی کویری و همچنین خاکسری سیمانی مانند رنگ Space Gray در سری آیفون ۶ اشاره شده است.

دکمه اضافی «دکمه کپچر»

آنگونه که از گفته ها می‌توان شنید اپل قصد دارد در آیفون سری ۱۶ یک دکمه فیزیکی دیگر به گوشی اضافه کند. این دکمه که دکمه کپچر نامیده شده، زیر دکمه پاور یا لاک (روشن/خاموش) قررار خواهد گرفت. هنوز کاربرد آن به طور دقیق روشن نشده اما گمان آن می رود که این دکمه برای ضبط ویدیو یا گرفتن عکس باشد. 

لنز ۴۸ مگاپیکسلی الترا واید و زوم بیش از ۵ برابر

بر اساس گزارش یک خبرنگار چینی، دوربین در آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرومکس دارای یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی آپگرید شده در پشت گوشی خواهند بود که امکان گرفتن تصاویر باکیفیت تر و همچنین دور کردن زاویه دید تا نیم برابر (0.5x) را فراهم می‌کند.

آپتیکال زوم بیشتر: گفته می شود قرار است زوم ۵ برابر برای آیفون ۱۶ پرو و زوم بیش از ۵ برابر برای آیفون ۱۶ پرو مکس فعال شود.

پشتیبانی از وای فای نسخه ۷

بر اساس گزارش ها، آیفون ۱۶ و ۱۶ پرومکس دارای سخت افزار و نرم افزار موردنیاز برای ساپورت وای‌فای نسخه ۷ خواهند بود که امکان دریافت اطلاعات در بازه های ۲.۴ گیگاهرتز، ۵ گیگاهرتز و ۶ گیگاهرتز را بصورت همزمان می‌دهد که به افزایش سرعت نهایی و کاهش پینگ یا latency سبب خواهد شد.

حافظه پردازشی ۸ گیگابایتی

در یک گزارش یا شایعه که در آیفون یار نیز به آن پرداختیم، گفته می‌شود که آیفون ۶ و ۶ پلاس دارای حافظه پردازشی (RAM) ۸ گیگابایتی خواهند بود که نسبت به نسل پیشین یعنی آیفون ۱۵ افزایش چشمگیری داشته است، این افزایش رم می‌تواند در سرعت بهتر و پاسخگو تر بودن پردازش ها در گوشی تاثیر بسیاری گذاشته و تجربه بهتری را به کاربران ارایه کند.


همچنین گزارش شده است که طراحی درونی قاب و شاسی گوشی نیز در نسخه ۱۶ برای بهبود تنفس و خنک کاری تغییراتی خواهد داشت.

این تمام چیزیست که تاکنون از آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرومکس می‌دانیم، اپل. قرار است در ماه سپتامبر (دهمین ماه از سال میلادی) ۲۰۲۴ این گوشی را رونمایی کرده و به فروش برساند.